Finanseprzyszlosci.pl

Skąd pomysł

Odkąd pamiętam interesowała mnie przyszłość. Zadawałem sobie setki pytań jak będzie wyglądał nasz świat za 10, 15 czy 50 lat. Teraz gdy mamy dostęp do wiedzy globalnej, z dużym prawdopodobieństwem można na te pytania odpowiedzieć. Taka jest idea tego bloga. Wszystko zmienia się na naszych oczach, a dotychczasowe obowiązki przejmują różnego rodzaju algorytmy oraz maszyny. Odbija się to również w kontaktach interpersonalnych. Coraz częściej słyszymy o tym, jaki wpływ na światowe rynki oraz jednostkę, mają wysoko rozwinięte technologie.

Moim zdaniem ten trend jest nie do odwrócenia, a co więcej, uważam iż z każdym kolejnym rokiem będzie się nasilał. I tutaj powstaje pytanie. Kto i w jaki sposób będzie z tego korzystał. Za przykład niech nam posłuży smartfon. Dziś praktycznie każdy ma go w kieszeni. Możesz odblokować ekran i przesiedzieć pól dnia (lub cały) na oglądaniu treści które nic nie wniosą do Twojego życia. Z drugiej strony możesz za jego pomocą nauczyć się czegoś co przyniesie Ci realne korzyści, np. języka obcego. To tylko narzędzie i od nas zależy do jakich celów go użyjemy. 

Czwarta rewolucja przemysłowa wprowadzi wiele nowych rozwiązań. Zmieni się rynek pracy, sposób myślenia ludzi czy system płatniczy. Warto się dobrze ustawić pod te wydarzenia. Poznać dynamikę tych zmian i nie zostać na końcu kolejki. Chce dać Ci możliwie jak najwiecej informacji jak tego dokonać. Taki jest cel tego bloga. Na rynku jest cala masa portali o tematyce inwestycyjnej, natomiast moje publikacje beda się skupiały na finansach przyszłości. A dokładniej, jak przygotować się do wykorzystania technologii których jeszcze niema, ale wiemy ze nadejdą.

Trochę o mnie czyli jak to wszystko się zaczęło…

Zawodowo zajmuje się organizacją czasu pracy oraz zarządzaniem kapitałem ludzkim w branży automotive. Już od najmłodszych lat wykazywałem pewne predyspozycje do tego typu pracy, więc postanowiłem rozwijać się w tym kierunku. Miałem okazję zarządzać zespołami złożonymi z różnych osobowości. Nauczyło mnie to spojrzenia poza własny horyzont, a z drugiej strony moglem obserwować jak zmienia się podejście ludzi do pracy. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę ze „stare czasy” juz nie wrócą. Opcje mialem dwie. Zostać w miejscu i narzekać jak to jest zle i nic się nie da zrobić, lub zmierzyć się z nadchodzącymi zmianami i poszerzyć swoje umiejętności.

W korporacji zarabiałem juz na tyle dobrze ze moglem sobie pozwolić na rozwój w innych ważnych aspektach. Kluczowym z nich były szeroko pojęte finanse. Powiedzmy sobie szczerze, każdy z nas lubi pieniądze, i nie ma w tym nic dziwnego, wszak to dzięki nim zapewniamy sobie i naszym rodzinom lepszy byt.

Uczyłem się codziennie przez kilka lat. Czytanie książek, słuchanie wartościowych podcastów, analizowanie własnych słabości to był mój chleb powszedni. Gdy juz zgromadziłem odpowiedni kapitał wiedzy jak i oszczędności, przyszedł czas na pierwsze inwestycje. Były to małe kwoty oraz dużo cierpliwości. Tak nabierałem doświadczenia. Obecnie działam na kilku obszarach, lecz najlepiej czuje się na rynku kryptowalut i to ten rynek daje mi najlepsza stopę zwrotu. 

Jeśli uważasz że to co robię jest wartościowe, to zapraszam Cię do śledzenia profilu Facebook oraz Twitter.

Jeśli chcesz nawiązać współpracę, to zapraszam do kontaktu.

Adam Szyller