Jakie mleko jest najlepsze dla noworodka?

Należy mieć świadomość, że na rynku działa bardzo duża liczba producentów posiadających w swojej ofercie mleko przeznaczone dla noworodków. Rekomendowane jest postawienie na sprawdzoną markę. Doskonałym przykładem może być produkt Nestle Nan Optipro.

Dlaczego warto postawić na Nestle NAN Optipro?

W najprostszym możliwym ujęciu są to mieszanki firmy Nestle. W ich składzie znajdują się produkty skierowane do pociech od momentu urodzenia, aż do 36 miesiąca życia. Świetna formuła, która jest niezwykle bogata w wartości odżywcze, a także doskonałe białko sprawiają, że produkt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców dzieci na diecie normalnej oraz potrzebujących specjalnych mieszanek. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przedsiębiorstwa w swojej bardzo bogatej ofercie posiada mleka przeznaczone dla dzieci z zaparciami, z tendencją do ulewań czy dla niejadków. 

Jakie mleko dla noworodka alergika?

Warto wiedzieć, że w przypadku noworodków dotkniętych różnego rodzaju alergiami pokarmowymi, zalecane jest postawienie na właściwą mieszankę. Oczywiście może to być produkt przepisany przez lekarza na receptę lub oznaczony symbolem HA. Godny uwagi jest fakt, że tego typu mleka nie będą nadawały się dla dzieci, które są uczulone na białko, gdyż zawierają je w rozdrobnionej postaci.

Jakie mleko będzie najlepszą opcją do szpitala?

Jak wiadomo, w niektórych sytuacjach kobieta może ni być w stanie nakarmić dziecka piersią zaraz po urodzeniu. Może to być spowodowane brakiem produkcji mleka, które może się pojawić u danej matki dopiero kilkadziesiąt godzin od momentu porodu. Rekomendowane jet wzięcie ze sobą odpowiednią mieszankę mleka modyfikowanego, by zagwarantować dziecku właściwy pokarm. 

Co warto wiedzieć o temperaturze mleka na noworodka?

Zalecane jest w pierwszej kolejności przygotowanie wody, która następnie zostanie wykorzystana do jego przygotowania. Kolejnym etapem będzie odczekanie, aż temperatura spadnie do 40-50 stopni. Dopiero wtedy kobieta może dodać proszek, a także dokładnie wymieszać pokarm. W celu upewnienia się, że posiłek dla pociechy nie będzie zbyt gorący, można wylać odrobinę na wewnętrzną część nadgarstka.