Jak wybrać mleko dla niemowląt?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór odpowiedniego mleka dla niemowląt nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na produkt znajdujący się ofercie renomowanego producenta. Doskonałym przykładem może być Nestle nan optipro (sklep spożywczy online).

Wiek

Warto wiedzieć, że najważniejszym aspektem przy wyborze mleka jest wiek noworodka. Poszczególne mieszanki dostępne na rynku będą różniły się składem, a także zawartością składników odżywczych. Firmy dążą do tego, by dopasować się do potrzeb dzieci. Mleko oznaczone jako numer 2 będzie zawierało więcej żelaza w porównaniu do mleka oznaczonego numer 1. Jest to spowodowane większym zapotrzebowaniem na wspomniany składnik. Identyczna sytuacja występuje w przypadku innych witamin i minerałów. Mleko numer 1 skierowane jest do dzieci do 6 miesiąca życia. Mleko numer 2 powinno być podawane pociechom po 6 miesiącu życia. Mleko numer 3 powinny otrzymywać dzieci po 10 miesiącu życia, a numer 4 po 2 roku życia.

Skład produktu

Jest to kolejne bardzo ważne kryterium, które powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze omawianego mleka. Rekomendowane jest zweryfikowanie czy przypadkiem poszczególne produkty nie zawierają w swoim składzie więcej określonych składników, niż reguluje to prawo. Godny uwagi jest fakt, że do podstawowego składu mleka będą zaliczały się następujące składniki oleje roślinne zawierające witaminę D i E, odmineralizowana serwatka w proszku (świetne źródło białka), laktoza (oczywiście jeżeli dziecko jest uczulone na ten składnik należy kupić produkt bez laktozy), złożone węglowodany, koncentrat białka serwatkowego, witaminy: A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B11, B12, C, D, E oraz K, cytrynian sodu, chlorek choliny, chlorek i cytrynian potasu, węglan i fosforan wapnia, siarczan żelazowy, lecytyna sojowa, kwas L-askorbinowy i L-askorbinian sodu, siarczan żelazowy.